понеделник, 4 март, 2024

ФУДБАЛ | КУП НА МАКЕДОНИЈА

▶ Екипите на Македонија Ѓорче Петров и Љуботен се освојувачи на трофејот во фудбалскиот Куп на Македониjа за сезоната 2022/2023.
▶ Во полуфиналето во машка конкуренција пласман обезбедија, Македонија ЃП, Тиквеш, Воска спорт и Шкупи.
▶ Полуфиналните натпревари ќе се играат на 5 и 18 април 2024

 • 00

  Дена

 • 00

  Часа

 • 00

  Минути

 • 00

  Секунди

Дата

05 Апр 2024

Време

16:00
Категории