среда, 27 септември, 2023
Почетна Спорт+ Снукер и Билијард

Снукер и Билијард

Македонија со петмина претставници на ЕП во снукер

Во Малта започна Европското првенство во снукер, на кое Македонија има петмина свои  претставници. Двократниот првак Берат Јашари е предводник на новата генерација играчи, кои...

Берат Јашари ги обедини двете титули

Снукер федерацијата на Македонија организираше посебен турнир за дисциплината „6 црвени“, која е позната како атрактивна поради покусиот и побрз формат, но им дава...

Дамјан Стојановски: Да ги оствариме домашните цели но и да се...

Двојна „круна“ во мак-баскетот и враќање во прволигашката АБА конкуренција се приоритетите за МЗТ Скопје Аеродром во новата сезона. Капитенот Дамјан Стојановски смета дека најважно...