среда, 27 септември, 2023

Европа

(ФОТО) Ѓорче Петров со убедлива победа го започна настапот на Европскиот Куот

Македонскиот шампион Ѓорче Петров прави голем чекор во 1/16-финалната фаза на ЕХФ Европскиот куп.  Ѓорчепетровки го пречека тимот на Тиват во втората квалификациска рунда и...

(ВИДЕО) Куманово загуби од швајцарскиот Херцогенбуше во Европскиот Куп

Во втората квалификациска рунда од Европскиот Куп екипата на Куманово настапи против тимот на Херцогенбуше. На гостувањето во Швајцарија Куманово загуби со 22:29. Натпреварот стартуваше...

(ВИДЕО+ФОТО) Чаир убедливо поразен од Венло во Европскиот куп

Екипата на Чаир настапи во втората квалификациска рунда од Европскиот Куп против тимот на Венло. Чаирчанки се поразени убедливо со 26:39. Натпреварот стартуваше со серија...

Куманово, Чаир и Ѓорче Петров во дуели во Европскиот куп

Трите женски македонски екипи претставници во ЕХФ Европскиот Куп денеска и утре имаат свои настапи. Тие ќе настапат во втората квалификациска рунда. Освојувачот на купот...

Кумановки отпатуваа на двомечот со Херцогенбуше

Ракометарките на Куманово отпатуваа за Швајцарија каде утре и задутре ќе го одиграат двомечот со Херцогенбуше во ЕХФ Европскиот куп. Победникот во Купот на Македонија,...

Драган Начевски суспендиран од ЕХФ на две години

Европската ракометна федерација (ЕХФ) денеска објави, дека Драган Начевски е суспендиран на две години од било каква функција во ракометот. Ова по информацијата на скандинавската...

Репрезентативната Петковска потпиша со грчкиот АЕК Атина

Македонската репрезентативката Драгана Петковска потпиша договор на една година со грчкиот клуб АЕК Атина. ,,Ова е предизвик за мене и верувам дека заедно ќе завршиме...

Тиквеш на мегдан со австриски Кремс

Покрај женските екипи, и претставникот во машка конкуренција, Тиквеш го дозна ривалот за второто коло од Европскиот куп Ривал на нашиот единствен претставник во ова...

Куманово, Чаир и Ѓорче Петров ги дознаа ривалите во Европскиот куп

Денеска во куќата на ЕХФ, се одржа жрепката за второто коло од Европскиот куп во женска конкуренција. Трите Македонски претставници, Ѓорче Петров, Куманово и...

(ВИДЕО) Фенербахче ќе го ангажира Тадиќ

Душан Тадиќ ноќеска со специјален лет слета во Истанбул. Српскиот капитен ќе ги финализира преговорите со вицепрвакот на Турција, Фенербахче. Според информациите од клубот. Довчерашниот...

ФК Вардар: ДОСТА БЕШЕ!!!

Вардарци повеќе нема да молчат!? Од таборот на најтрофејниот македонска фудбалски клуб за утре најавуваат прес конференција. На истата како што најавуваат, јавноста ќе биде запознаена...