Почетна Одбојка ОДБОЈКА ЕП 2023

ОДБОЈКА ЕП 2023

Владо Милев: Можеме да играме против секого, нема од што да се плашиме

Машката македонска одбојкарска репрезентација пропушти голема шанса да ја запише втората победа во Европската златна лига. На вчерашниот меч во Антверп, против Белгија, Македонија...

Македонија против Естонија на стартот на Европската Златна лига во Струмица

Машка одбојкарска репрезентација на Македонија, вечерва го почнува новиот настап во Европската Златна лига. Со изменет и подмладен состав, како и нов селектор, Македонија втор...

Никола Ѓорѓиев: Се надевам дека со нашата публика ќе успееме да ја израдуваме македонската...

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија ги одработува завршните подготовки пред стартот на новото издание на Европската Златна лига. Црвено-жолтите во Струмица ќе бидат домаќини на...

Струмица поведе со 2:1 во финалето со Штип УГД

Актуелниот одбојкарски првак на Македонија, екипата на Струмица го доби вториот меч од годинашното финале против Штип УГД. Струмичани сега ги дели само уште...

(ФОТО) Полска е новиот европски одбојкарски шампион

Европа има нов нов шампион во одбојка Полска. Во реприза на ланското финале од Светското првенство, сега Полјаците ја победија Италија и тоа убедливо со...

(ВИДЕО) Драмата за бронзата на ЕП и припадна на Словенија

Одбојкарската репрезентација на Словенија е освојувач на третото место и бронзениот медал на 33-тото ЕП 2023 за мажи. Во завршницата на ова ЕП што се...

Полска ја предизвикува Италија во дуелот за шампионскиот трофеј

На Европското одбојкарско првенство денеска се играат последните два натпревари по кои ќе ги знаеме носителите на медалите. Во Рим денеска ќе се играат дуелите...

Италија е вториот финалист на Европското првенство

Одбојкарите на Италија се вторите финалисти на Европскиот шампионат. Актуелниот првак, до ново финале стигна со победата од 3:0 против Франција во полуфиналето. Првиот сет Азурите...

Полска е првиот финалист на Еуроволеј

Репрезентацијата на Полска е првиот полуфиналист на Европскиот шампионат.  Полјаците конечно по двете загубени полуфиналиња, на претходните два шампионати, сега им се реваншираа на Словенците.   Полска...

Започнува разврската за медали на Еуроволеј

Европското првенство за одбојкари е во завршната фаза. Остануваат уште четири натпревари по кои ќе ги дознаеме носителите на медали. На завршницата во Рим, денеска...

Белингам и донесе победа на Англија против Србија

Репрезентацијата на Англија главниот фаворит за трофејот со победа го почна својот настап на Европското првенство. На натпреварот од групата „Ц“ во Гелзенкирхен, Англичаните...