Одбојка

Младите македонски одбојкарки ги чека настап на Балканијадата

По настапите во зонските квалификации за ЕП, македонските кадетки ќе играат на Балканското првенство за одбојкарки до 18 години во Тирана. На шампионатот ќе...

Македонските одбојкари со пораз од Шпанија го завршија настапот во Златната лига

Македонската одбојкарска репрезентација со пораз го заврши настапот во годинашното издание на Европската Златна лига. Иако го добија првиот сет, македонските одбојкари ги загубија...

Македонија денеска во дуел со Шпанија

Нема одмор за машката одбојкарска репрезентација на Македонија. По големата борба во синоќешниот меч со Хрватска, попладнево македонските одбојкари ќе играат против Шпанија. Тоа...

По голема борба македонските одбојкари поразени од Хрватска (ВИДЕО)

Македонската машка одбојкарска репрезентација го претрпе третиот пораз во Европска златна лига. На последниот турнир во Осијек, по голема борба и пет сета, Македонија...

Македонските одбојкари на „мегдан“ со Хрватска

Македонската машка одбојкарска репрезентација е во Риека, каде ќе ги одигра последните два натпревари од Европската златна лига.  По одличните игри минатата седмица на турнирот...

Две промени во составот за турнирот во Хрватска

Турнирот во Белгија ги зголеми амбициите на македонските одбојкари во Европската златна лига. Пласманот во неа не е најзначаен, иако секој резултат може да...

Одбојкарите безбедно се вратија во Скопје

Македонските одбојкари, конечно се вратија во Скопје. Откако изминатиов викенд во Антверп, Белгија ги одиграа натпреварите во Златната лига., тие имаа непријатна ситуација при...

Владо Милев: Можеме да играме против секого, нема од што да се плашиме

Машката македонска одбојкарска репрезентација пропушти голема шанса да ја запише втората победа во Европската златна лига. На вчерашниот меч во Антверп, против Белгија, Македонија...

Македонија одигра храбро против Белгија (ВИДЕО)

Македонските одбојкари го претрпеа третиот пораз во Европската Златна лига. На гостуивањето во Антверп кај Белгија по голема борба Македонија е поразена со 2:3...

Белгија е нов предизвик за македонските одбојкари во Златната лига

Македонската машка одбојкарска репрезентација денеска ги продолжува настапите во Европската златна лига. Попладнево во Беверен, против домашната селекција на Белгија, македонските одбојкари ќе го играат...

Стефан Стојчевиќ прво засилување за Пролет

Тинекс Пролет го комплетираше првиот трансфер во пресрет на новата сезона, потпишувајќи двогодишен договор со Стефан Стојчевиќ. Овој перспективен пивот доаѓа од редовите на Алкалоид,...