понеделник, 4 март, 2024

Одбојка

Јанта влеј со пресврт до нова, трета победа сезонава над шампионот Работнички

Одбојкарките на Јанта волеј и Работнички повторно понудија големи одличен меч, исполнет со возбудувања, борба и драма. Дуелот од 3.коло во Втората фаза-1 им...

Јанта волеј го пречекува шампионот Работнички

Во женскиот одбојкарски шампионат на Македонија, вечерва ќе се одигра големото дерби. Во меч од 3.коло на плејоф конкуренцијата, екипата на Јанта волеј го...

Одбојкарките на Струмица ја остварија 17-тата победа

Победничката низа на одбојкарките на Струмица жени продолжува. Сега таа изнесува 17 триумфи во низа во прволигашката конкуренција. Во локалното струмичко дерби лидерот на...

Одбојкарките на Струмица ја остварија 16-тата победа

Одбојкарките на Струмица ја продолжуваат победничката низа во Првата женска лига. Сега низата на струмичанки е 16 победи во првенството. Во натпреварот од 2.коло на...

Македонските млади одбојкарки добиваат уште една шанса

Женска одбојкарска јуниорска репрезентација на Македонија (У18) ќе настапи во вториот круг квалификациите за Европското првенство 2024-та. Македонските јуниорки иако не остварија ниту една победа...

Струмица домаќин на Работнички во дербито на колото

По подолга пауза и женската одбојка се враќа на македонската спортска сцена. Во вториот дел, екипите се поделени во две конкуренции. Во така-наречената втора...

Фаворитите без проблеми до завршницата на Купот на Македонија

Познати се шест од осумте екипи кои ќе играат во завршницата на одбојкарскиот Куп на Македонија во двете конкуренции. Актуелните шампиони и бранители на трофеите...

Четвртфинални дуели во одбојкарскиот Куп на Македонија

Во одбојкарскиот Куп на Македонија во двете конкуренции на програмата се четвртфиналните дуели. По нив ќе ги дознаеме осумте екипи кои ќе играат на...

Одредени двојките за четвртфиналето во Купот на Македонија

Познати се четвртфиналните двојки за одбојкарскиот Куп на Македонија во двете конкуренции. Согласно пропозициите и пласманот на екипите во есенскиот дел од првенството, екипите беа...

Познати сите четвртфиналисти во одбојкарскиот Куп на Македонија

Со одигрувањето на натпреварите од осминафиналната рунда, познати се сите екипи што ќе продолжат во четвртфиналето на Купот на Македонија во двете конкуренции. Кај дамите...

Арсенал го „торпедира“ Шефилд

Фудбалерите на Арсенал ја оправдаа улогата на фаворит на против последно пласираниот Шефил. Во последниот натпревар од 27.коло Арсенал на гостински терен го „торпедира“ Шефилд...