понеделник, 22 јули, 2024
Почетна Спорт+ Пинг-понг

Пинг-понг

Сара и Андреј беа дел од финалните мечеви на државното до 19 години во...

Нов голем успех остварија братот и сестрата пингпонгари Андреј (15 години) и Сара Стојановски (19 години). Откако лани беа шампиони во мешани двојки, годинава...

(Видео): Младата Сара на необичен начин ја прослави победата

Пинг понгот знае да биде возбудлив и интересен. Но случката и прославата на победата на 18-годишната Сара Стојановска е секако за одбележување. Младата Сара за...

Андреј и Сара се „пингпонгарски бисери“ на Македонија

Сара (18 г.) и Андреј (14 г.) Стојановски се сестра и брат кои бележат одлични резултати во пинг понгот. Тие во моментов се актуелни...

Македонија домаќин на ЕП во пинг понг во 2024 за сениори до 21 година

Македонската пинг понг федерација доби огромно признаение од страна на Извршниот Одбор на ЕТТУ откако и официјално и е доделена организација на Европско првенство...

Кристијан Станојковски по 12-ти пат, а Сара Ризовска е најмладата шампионка на Македонија

Изминатиов викенд се одржа Државното првенство за сениори и сениорки во категорија поединечно, двојки и мешани двојки во пингпонгарскиот шампионат на Македонија. На првенството чии...

Продолжија натпреварите во пинг понг лигите

Во деновите од викендот продолжија натпреварите од пингпонгарските во тековната сезона - пролетен дел. Се играа натпревари од Супер лигата мажи, Првата лига во...