среда, 27 септември, 2023

Бокс

(ВИДЕО) На Џошуа и Фленклин малку им беа 12 рунди, па продолжија и по...

Некогашниот Светски шампион во тешка категорија Британецот, Ентони Јошуа забележа победа во борбата против Американецот, Џермејн Френклин.  На мечот што се одржа во Лондон, во...

Семејството Фјури има двајца шампиони, Тајсон загуби пари поради полубратот Томи

Томи Фјури полубратот на Тајсон донесе нов шампионски појас во фамилијата Фјури.  Во борбата одржана арената „Дирија“ во Саудиска Арабија, Томи кој е позната британската...

Васко Атанасов: Фаворит сте на хартија, но тоа секогаш не успева

Како и изминатите така и во претходната сезона МЗТ Скопје Аеродром е главен фаворит за трофеите во мак-баскетот. Сино-белите ќе ги бранат шампионскиот и трофејот...