Бокс

Џошуа го нокаутира Нгану (ВИДЕО+ФОТО)

Главниот меч на голем боксерски спектакл во Саудиска Арабија, не траеше долго. За тоа виновник е Ентони Џошуа. Поранешниот двократен светски шампион Џошуа со...

Ентони Џошуа против Френсис Нгану

Голем боксерски спектакл нé очекува вечерва во Саудиска Арабија. Веќе подолг период Арабијците инвестираат огромни суми на пари за да ги доведат најдобрите светски...

(ВИДЕО) Роналдо „збудали“ од Мек Грегор

Голем број на светски, пред се спортски ѕвезди беа присутни на синоќешниот боксерски спектакл во Ријад, Саудиска Арабија.  Меѓу нив, фудбалерот Кристијано Роналдо, како и...

(ВИДЕО) Џошуа со технички нокаут го победи Валин

Британскиот боксер Ентони Џошуа на најдобар можен начин покажа дека сеуште е во форма. Иако многумина веќе почнаа да го отпипуваат некогаш неприкосновениот Џошуа, сепак...

(ВИДЕО) Вајлдер доживеа шокантен пораз – Голем број на нокаути на спектаклот во Ријад

Спектакуларниот боксерски настан „Day of Reckoning“ одржан Ријад, Саудиска Арабија, понуди дузина на атрактивни борби.  Најголемото изненадување го приреди новозеландскиот боксер Џозеф Паркер. 31-годишникот важеше...

Висока европска боксерска делегација на средба со Претседателот Пендаровски

Претстојниот викенд во Скопје ќе се одржи 52-то издание на меѓународната боксерска манифестација „Златен гонг“. Тој повод висока делегација на предводена од Претседателот на Европската...

(ВИДЕО) На Џошуа и Фленклин малку им беа 12 рунди, па продолжија и по...

Некогашниот Светски шампион во тешка категорија Британецот, Ентони Јошуа забележа победа во борбата против Американецот, Џермејн Френклин.  На мечот што се одржа во Лондон, во...

Семејството Фјури има двајца шампиони, Тајсон загуби пари поради полубратот Томи

Томи Фјури полубратот на Тајсон донесе нов шампионски појас во фамилијата Фјури.  Во борбата одржана арената „Дирија“ во Саудиска Арабија, Томи кој е позната британската...

Одбојкарките на Работнички на чекор до нова титула

Актуелните шампионки, одбојкарките на Работнички ги дели уште една триумф до одбрана на титулата. Работнички го доби и вториот натпревар од финалето против Струмица...