Почетна Младински спорт

Младински спорт

Давид Јаневски ќе биде дел од Бутел до 2026-та

Екипата на Бутел Скопје го промовира младиот ракометар Давид Јаневски за свој нов член. Јаневски кој настапува не централната бековска позиција со Бутел потпиша...

Рубин Стефанов сам го реши „големиот“ Виртус Болоња

Младиот македонски кошаркар, Рубин Стефанов одигра уште еден брилијантен натпревар за својата италијанска екипа Унибаскет Ланчијано. Стефанов „сам“ ја победи фаворизираната екипа на Виртус...

Никола Ѓуретановиќ го имаше вториот настап на СП во Доха

На Светското првенство во водени спортови во Доха, утринава својот втор настап го имаше македонскиот пливач Никола Ѓуретановиќ. 16-годишиот Ѓуретановиќ настапи во првата квалификациска трка...

Стефанов не престанува да импресионира со настапите во Италија

Младиот кошаркар Рубин Стефанов син на македонската легенда Врбица, продолжува да ги импресионира Италијанците со своите настапи. Стефанов имаше уште една брилијантна партија. Во дресот...

Рубин Стефанов се наметнува како „ТОП“ стрелец во двете италијански екипи

Младиот македонски кошаркар, Рубин Стефанов продолжува со фантастичните настапи во Италија.  Синот на легендарниот Врбица Стефанов, е предводник на екипата на Унибаскет Ланчијано со која...

Марија Василевска останува верна на Вардар ЕМ

19-годишната Марија Василевска во претстојната сезона ќе ги брани боите на својот „матичен“ клуб Вардар ЕМ. Василевска која е 2004 година, со своите 183 сантиметри,...

МОК и Град Скопје го презентираа планот за ЕМОИ 2025

Ратификувана организацијата на Европските младински олимписки игри Скопје 2025. Со едногласна одлука, Генералното Собрание на Европските олимписки комитети, составено од 50 Национални олимписки комитети, ја...

Рубин Стефанов со прв професионален договор

Младиот македонски кошаркар, Рубин Стефанов ја продолжува својата кариера во Италија. Рубин кој е син на легендарниот македонски играч Врбица Стефанов, го потпиша својот прв...

9-годишниот Кутаноски нов стипендист на АСОМ „Вложуваме во млади таленти“

Асоцијацијата на спортски обложувалници во Македонија (АСОМ), ја продолжува општествената одговорност.  АСОМ веќе подолг период помага во повеќе области, првенствено спортот. Веќе неколку млади талентирани спортисти...

17-годишниот Данев со Работнички потпиша професионален договор

Екипата на Работнички години наназад е позната по вниманието кое им го посветува на младите фудбалери. Во таа насока, е и информацијата дека младиот...

Вардар немоќен во Тетово, во Кратово и Чаир „нули“, еврогол на...

Во Првата македонска фудбалска лига, попладнево беа одиграни сите натпревари од 21-то коло. Два дуели го понесоа приматот дерби. Во Тетово, Шкендија го...