понеделник, 22 јули, 2024
Почетна Кошарка Младински (репрезентации | лиги)

Младински (репрезентации | лиги)

Младите македонски кошаркари претпоследни  на Евробаскетот (У20)

Со само една победа и шест убедливи порази, Македонија не можеше да не надева на ништо друго освен претпоследно место на Европското првенство. Репрезентацијата...

Македонија против Црна Гора за избегнување на последното место на Евробаскетот (У20)

Последен ден на Европското првенство за кошаркари до 20 години што се одржува во Полска. Програмата утрински ќе ја отворат кошаркарите на Македонија и...

Македонските „таленти“ испаднаа од „А“ дивизијата на Евробаскетот до 20 години

Шест од шест, но порази, за младинската кошаркарска репрезентација на Македонија на Евробаскетот во Полска. Со денешниот пораз од Исланд 116-87 , селекцијата на...

„Да се биде или не“ за македонските кошаркарски младинци

Македонската младинска репрезентација ќе оди по потешкиот пат за опстанок во „А“ дивизијата на ЕП за кошаркари до 20 години. Со шесте убедливи порази во...

Ништо ново, кога во прашање се македонските кошаркарски „надежи“

Македонската младинска репрезентација (У20) го претрпе и пораз на Европското кошаркарско првенство во Полска. Овојпат во разигрувањето за пласман од 9 до 16 место, Македонија...

Македонските младинци на мегдан со Италија на Евробаскетот во Полска

На Европското првенство за кошаркари до 20 години што се одржува во Гдиња, Полска, денеска продолжуваат натпреварите во разигрувањето. По поразот од Словенија во...

Една добра четвртина недоволна Македонија да ја победи Словенија

Иако одиграа многу подобро во однос на првите три натпревари, Македонските младинци гои претрпеа четвртиот пораз на Евробаскетот во Полска. Во првата рунда од...

Словенија е следниот „испит„ за младите македонски кошаркари на Евробаскетот

Младинската машка репрезентација на Македонија денеска го продолжува настапот на ЕП за кошаркари до 20 години. На шампионатот што се одржува во полскиот град...

И Белгија ги „прегази“ македонските кошаркарски „надежи“

Ништо ново кога во прашање на младата репрезентација на Македонија за кошаркари до 20 години. Три од три, но порази, имаат македонските младинци на...

Втор убедлив пораз на Македонија на младинскиот Евробаскет

Македонските младинци го претрпеа и вториот убедлив пораз на Евробаскетот во Полска, за кошаркари до 20 години. Откако вчера беа декласирани од Шпанија со...