среда, 27 септември, 2023
Почетна Кошарка Младински (репрезентации | лиги)

Младински (репрезентации | лиги)

Баделки подготвени за предизвикот во АБА лигата

Екипите на Бадел и Вадар ја продолжува традицијата да настапува во регионалната женска кошаркарска АБА конкуренција. Младите кошаркарки на двата тима ќе настапуваат во...

Патизан победник на турнирот во Скопје

Екипата на белградски Партизан е победник на третото издание на меморијалниот турнир „Драган Василов – Цевка“. Партизан во финалниот натпревар го совлада Минор 2015 од...

Кадетите последни на европското во Скопје

Кадетската македонска репрезентација заврши како последно пласирана на ЕП за играчи до 16 години кое денеска завршува во Скопје. Во денешниот дуел за избегнување на...

Белгија шанса за кадетите за го избегнат последното место на ЕП во Скопје

Младата кошаркарска селекција на Македонија утринава ќе го одигра последниот натпревар на ЕП за кошаркари до 16 години во Скопје. По стартниот триумф, и петте...

(ВИДЕО) ДЕБАКЛ – Кадетите пак ќе играат во второлигашката конкуренција

Нов убедлив пораз на младите македонски кошаркари на Европското првенство во Скопје за играчи до 16 години.  Во претпоследниот натпревар на шампионатот нашите „надежи“ се...

Кадетите исправени пред предизвикот – „Да се биде или не“!?

„Да се биде или не“, се следните два натпревар за младите македонски кошаркари на ЕП за играчи до 16 години што е одржува во...

Кадетите дополнително си ја искомплицираа задачата

Младите македонски кошаркари го претрпеа и четвртиот пораз во низа, на ЕП за играчи до 16 години во Скопје. Во натпревар за пласман од 9...

Кадетите против Летонија бркаат опстанок во „А“ дивизијата

Македонските кадети не успеаја да се изборат за четврт-финале на Европското првенство за кошаркари до 16 години во Скопје. Сега задачата за остварување на целта,...

Со 100 примени поени нема четврт-финале

Ништо од четврт-финале. Македонската кадетска репрезентација е поразена од Словенија во осминафиналето на ЕП за кошаркари до 16 години во Скопје. Словенците беа далеку подобар...

Македонија против Словенија за место во четврт-финалето

Македонија против Словенија за место во четврт-финалето на Евробаскетот во Скопје Денеска продолжуваат натпреварите на Европското првенство во Скопје, за кошаркари до 16 години. Започнува разигрувањето за...

ФК Вардар: ДОСТА БЕШЕ!!!

Вардарци повеќе нема да молчат!? Од таборот на најтрофејниот македонска фудбалски клуб за утре најавуваат прес конференција. На истата како што најавуваат, јавноста ќе биде запознаена...