среда, 27 септември, 2023
Почетна Фудбал УЕФА купови

УЕФА купови

Ливерпул, Рома и Баер стартуваа со победи

Фаворитите со победи ја започнаа групната фаза во Лигата на Европа, второто по квалитет клупско натпреварување. Иако имаа негатива од 0-1, на гостувањето во Австрија...

(ВИДЕО) Баерн ја доби пресметката со Манчестер, Елмас и Наполи со гостинска победа

Дуелот во Минхен го оправда приматот дерби. Во натпревар со седум гола Баерн го совлада Манчестер Јунајтед со 4:3. Со головите на Сане и Гнабри за...

Баерн Минхен – Манчестер Јунајтед на мегдан во првото коло

Во Лигата на шампионите денес не очекуваат нови 8 натпревари од првото коло во фазата по групи. После синоќешните возбудувања на фудбалските терени, очекуваме и...

(ВИДЕО) Сите голови од Лигата на шампиони

Првите осум натпревари во групната фаза на Лигата на шампионите донесоа ефикасен и интересен фудбал.  Најголемата “драма“ се случи на „Олимпико“ во Рим. Со голот...

(ВИДЕО) Барселона најубедлива на стартот, голманот на Проведел јунак на Лацио

Во фудбалската Лига на шампиони се одиграа првите осум натпревари од групната фаза.  Најубедлив беше шпанскиот првак Барселона кој пред својата публика го совлада Антверпен....

(ВИДЕО) Лајпциг ја потврди фаворитската улога

Екипата на Лајпциг ја оправда улогата на фаворит и го победи Јанг Бојс на гости. Во првиот натпревар од „Г'“ групата Лајпциг славеше со...

Милан без решение за расположениот Ник Поуп

Со натпреварите помеѓу Милан и Њукасл, односно Јанг Бојс и Лајпциг, започна групната фаза од новата сезона на Лига на шампиони. Во Милано бодовите...

Стартува групната фаза во Лигата на шампионите

Конечно започнуваат возбудувањата во најсилното фудбалско клупско натпреварување Лигата на шампионите. 32 екипи поделени во осум групи го почнуваат патот кон „Вембли“ каде ќе се...

(ВИДЕО) Миовски продолжи со головите, но Абердин е елиминиран

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски ја продолжува серијата на постигнати голови.  Македонецот беше стрелец за својот тим Абердин во поразот од шведскиот Хакен во плеј-офот за...

(ВИДЕО) Струга со минимален пораз го заврши евронастапот

Македонскиот првак Струга го заврши евронастапот оваа сезона откако загубија и во плеј-офот од Конференциската лига се елиминирани од исландскиот тим Бреидаблик. Претставникот од Исланд...

Радевски и донесе победа на Струга Т.Л. во „езерското“ дерби

Попладнево во Охрид се одигра заостанат натпревар од 4.коло во ПМФЛ. Првото официјално „езерско дерби“ се одигра на стадионот „Билјанини Извори“ во Охрид. Во него актуелниот...