среда, 27 септември, 2023
Почетна Ракомет

Ракомет

Еурофарм Пелистер домаќин на гигантот Кил

Ракометарите на македонскиот првак Еурофарм Пелистер попладнево ќе го играат третиот натпревар во Лигата на шампионите. Во Битола, гостува европскиот гигант Кил. Јасно е дека германскиот...

Урош Борзаш: Да извлечеме добар резултат, ако тоа е возможно

Македонскиот првак Еурофарм Пелистер утре ќе го одигра третиот натпревар во Лигата на шампионите. Пелистерци пред домашните навивачи во Битола, ќе го угостат германскиот гигант...

Голден Арт со промени со стручниот тим

По три одминати кола во ракометара Супер лига, доаѓа првата промена во „струката“. Од екипата на Голден Арт информираа дека Владимир Глигоров во иднина ќе...

Бутел се израдува на првата победа сезонава

Со натпреварот одигран попладнево во Скопје, меѓу Мулти Есенс и Бутел Скопје комплетирано е 3.коло во Супер лигата. Во дуелот на двете екипи кои ги...

Александар Јовиќ: Пелистер допрва ќе расте

Двете врзани победи во домашното првенство, полека ја враќаат самодовербата во редовите на македонскиот првак Еурофарм Пелистер. Тоа меѓу останатото го напоменат тренерот Александар Јовиќ на...

Пелистерци го пречекуваат Кил, започнува продажба на картите

Нема пауза за македонскиот ракометен првак Еурофарм Пелистер. По двата врзани натпревари во домашното првенство, во кои пелситерци се израдуваа на првите овосезонски победи, зелено-белите...

(ФОТО) Ѓорче Петров со убедлива победа го започна настапот на Европскиот Куот

Македонскиот шампион Ѓорче Петров прави голем чекор во 1/16-финалната фаза на ЕХФ Европскиот куп.  Ѓорчепетровки го пречека тимот на Тиват во втората квалификациска рунда и...

Вардар лесно го совлада тимот на Скопје

Во второто коло од женската Супер лига екипата на Скопје го пречека тимот на Вардар. Вардарки лесно стигнаа до победата, славејќи со 35:19. Се играше израмнето...

(ВИДЕО) Алкалоид рутинирано до третата суперлигашка победа

Македонскиот вицепрвак Алкалоид ја забележа третата победа во суперлигашката конкуренција. Во натпревар од 3.коло на „А“ групата одигран во Автокоманда, Алкалоид го победи Еурофарм Пелистер...

(ВИДЕО) Куманово загуби од швајцарскиот Херцогенбуше во Европскиот Куп

Во втората квалификациска рунда од Европскиот Куп екипата на Куманово настапи против тимот на Херцогенбуше. На гостувањето во Швајцарија Куманово загуби со 22:29. Натпреварот стартуваше...

Воска спорт го пречекува шампионот Струга Т.Л.

Во Првата македонска фудбалска лига денеска ќе се одигра еден натпревар. Тоа е заостанатиот  дуел од 4.коло меѓу Воска спорт и Струга Трим Лум. Овој...