НАЈНОВИ ЧЛЕНОВИ

„Гробари„ на мак-баскетот! Толку од „љубовта„ кон македонските кошаркари!

Поминаа само три дена од завршувањето на сезоната во мак-баскетот, и додека сеуште се сублимира постигнатото, како „гром од ведро небо“ доаѓа денешниот став...

(ВИДЕО) Стоилов им се сврте на „гробарите“ по големата провокација

Срамна провокација на навивачката група (ако може така да се нарече) „Гробари“ на ракометниот натпревар, меѓу Партизан и Вардар одигран вечерва во рамките на...

(ВИДЕО) Без Меси нема трофеј за Интер Мајами

Екипата на Хјустон го освои американскиот фудбалски куп. Ова откако тимот од Тексас во финалниот натпревар го победија Интер Мајами 2:1. Во составот на екипата од...

Лилард ќе игра заедно со Антетокунмпо

Демиен Лилард ќе ја продолжи кариерата во тимот на Милвоки Бакс. Како што пренесува одличниот НБА „инсајдер“ Адриен Војнаровски, се е договорено за трансферот на...

(ВИДЕО) Џирона го „нанижа“ и Виљареал за 1.место во Ла Лига

Екипата на Џирона продолжува позитивно да ги изненадува љубителите на фудбалот во Шпанија., Откако тимот од Каталонија вечерва го совладаа Виљареал на гости со 2:1...

Чаир го демолира Феникс

Екипата на Чаир победнички ја почна новата сезона во Првата лига. Чаирчани пред својата публика го „демолираа“ Феникс со 21 разлика Во натпреварот од 1.коло...

Александар Јовиќ: Прашање е на време кога ќе ја оствариме првата победа во ЛШ

Македонскиот првак Еурофарм Пелистер го претрпе третиот пораз во Лигата на шампионите. Иако загубија од големиот фаворит Кил, сепак пелистерци не разочараа со играта. Тренерот Александар...

(ВИДЕО) Еурофарм Пелистер го изнамачи фаворизираниот Кил

Ракометарите на Еурофарм Пелистер го одиграа најдобриот свој натпревар во Лигата на шампионите, но повторно се поразени. Во натпревар од 3.коло на А групата, одигран...

Работнички со убедлива победа над ТФТ

Екипата на Работнички со победа ја започна новата сезона во Првата машка македонска лига.  Во премиерниот натпревар, тимот на Работнички славеше над ТФТ со 73-56...

(ВИДЕО) Радевски и донесе победа на Струга Т.Л. во „езерското“ дерби

Попладнево во Охрид се одигра заостанат натпревар од 4.коло во ПМФЛ. Првото официјално „езерско дерби“ се одигра на стадионот „Билјанини Извори“ во Охрид. Во него актуелниот...

Чаир има цел „ТОП 8“ во Првата лига

Откако минатата сезона го имаа своето деби во прволигашката конкуренција годинава чаирчани со искуство повеќе влегуваат во новата сезона.  Екипата на Чаир, лани беше во...

ТФТ и во новата сеона влегува со свои амбиции

Ако првите две сезони беше изненадување, во пристојната од екипата на ТФТ се очекува да биде дел од тимовите кои ќе претендираат за трофеи...