среда, 27 септември, 2023

Европа

(ВИДЕО) Џирона го „нанижа“ и Виљареал за 1.место во Ла Лига

Екипата на Џирона продолжува позитивно да ги изненадува љубителите на фудбалот во Шпанија., Откако тимот од Каталонија вечерва го совладаа Виљареал на гости со 2:1...

(ВИДЕО) Барселона два пати имаше негатива против Мајорка

Екипата на Барселона очекуваше многу повеќе од кај Мајорка во 7.коло од Ла Лига, а едвај освои бод. Барса два пати имаше негатива,  во...

Динамо Загреб го чека „пекол“ во Сплит

Голема фудбалска еуфорија владее во Хрватска, а причината е вечното дерби меѓу Хајдук и Динамо Загреб. Пристојниот викенд на „Пољуд“ во Сплит гостува лутиот загрепски...

Карло Анчелоти: Би било премногу да впериме прст кон Модриќ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти се осврна поразот на неговиот тим од Атлетико Мадрид. Тој рече дека целиот тим одиграл лошо и дека нема...

(ВИДЕО) Атетико го доби Реал во мадридското дерби

Големото мадридски дерби меѓу Атлетико и Реал ги оправда очекувањата и на најпребирливите љубители на фудбалот.  Исполнет со голови, шанси, дуели и многу борба, натпреварот...

(ВИДЕО) Рома и Мурињо останаа без победа во Торино

Тимот на Жозе Мурињо повторно разочара и на гости кај Торино одигра само 1:1. Римската „волчица“ сезоната ја отвори лошо, а во првите три кола...

Осимен промаши пенал, Наполи ремизираше против Болоња

Актуелниот шампион во Серија А, Наполи три кола не знае за победа откако денес одигра 0:0 на гостувањето кај Болоња. Болоња уште еднаш се покажа...

Њукасл ја наполни мрежата на Шефилд со 8 голови

Екипата на Њукасл го „тероризираше“ Шефилд Јунајтед совладувајќи го со 8-0.  Срамот да биде уште поголем е што последно пласираната екипа на табелата играше пред...

Баер Леверкузен се врати на врвот во Бундес лигата

Екипата на Баер Леверкузен се рати на врвот на табелата во Бундес лигата.  „Фармацевтите“ ја остварија четвртата победа совладувајќи го Хајденхајм денеска со убедливи 4-1. Леверкузен...

Бојан Миовски стрелец на два гола во победата на Абердин

Нови и тоа два гола, постигна македонскиот репрезентативец Бојан Миовски. Миовски беше стрелец на првиот и последниот гол за Абердин во победата од 4-0 над...

(ВИДЕО) Џирона го „нанижа“ и Виљареал за 1.место во Ла Лига

Екипата на Џирона продолжува позитивно да ги изненадува љубителите на фудбалот во Шпанија., Откако тимот од Каталонија вечерва го совладаа Виљареал на гости со 2:1...