среда, 27 септември, 2023
Почетна Фудбал Младински (репрезентации | лиги)

Младински (репрезентации | лиги)

Македонија на силен турнир во Крањска Гора

Младата женска репрезентација на Македонија до 19 години е учесник на силниот меѓународен турнир „Словенија Куп". Избраниците на селекторот Астрит Мерко,  ќе одиграат три натпревари...

(ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА) Македонските младинци сепак поразени од Холанѓаните

Репрезентацијата до 21 година е поразена од Холандија во натпревар од квалификациите за европското во Словачка 2026-та. Младите македонски фудбалери повеќе наивни и несреќно ги...

Шведска падна, сега е на ред Холандија

Младата репрезентација на Македонија до 21 година ќе го одигра вториот напревар во квалификациите за Европското првенство. Фаворитот Холандија ќе биде денешниот предизвик за...

Македонските младинци со победа ги започнаа квалификациите

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година со победа го започна циклусот квалификации за Европското првенство 2025-та во Чешка.  На гостувањето во Јенчепинг, македонските фудбалери...

(ВИДЕО) Македонија (У21) води на гостувањето кај Шведска

Младата фудбалска репрезентација на Македонија (У21) во овие моменти на гости кај врсниците во Шведска го игра првиот натпревар од квалификациите за ЕП 2025-година.  на...

Македонија У21 ги започнува квалификациите за ЕП 2025

Младата репрезентација на Македонија до 21 година ги започнува квалификациите за пласман на ЕП 2025. Првиот натпревар македонските младинци ќе го играат против селекцијата...

(ВИДЕО) Младите селекции (У17) на Македонија и Косово одиграа без победник

Младата репрезентација на Македонија до 17 години денеска го одигра првиот од двата контролни натпревари против соодветната селекција на Косово. Во еден интересен натпревар, полн...

Стефан Деспотовски: Имаме квалитет, но треба да го покажеме на терен

Младата репрезентација на Македонија до 21 година е во Јенчепинг каде утре го започнува новиот циклус квалификации. Со натпреварот против Шведска македонските млади фудбалери го...

Младинците (У21) патуваат за Шведска на каде ги почнуваат квалификациите за ЕП

Младата репрезентација на Македонија до 21 година замина заминувањето за Јенчепинг. Таму на во петок (8 септември), ќе го игра првиот натпревар во квалификациите...

Репрезентацијата од 21 г. ги започна подготовките за новиот циклус квалификации

Младата фудбалска репрезентацијата на Македонија до 21 година ги започна подготовките за новиот циклус квалификации за ЕП 2025 година во Словачка. на стартот, македонските младинци...