понеделник, 15 април, 2024
Почетна Фудбал Младински (репрезентации | лиги)

Младински (репрезентации | лиги)

Македонија до 19 години (жени) се пласираше во Лига А квалификациите за пласман на...

Македонската женска репрезентација до 19 години славеше победа против Велс со 2:1. Со максимални три победи селекцијата на Астрит Мерко обезбеди место во Лига...

Познати двојките за полуфиналето во Купот на Македонија за младински категории

Од 16 до 18 април, ќе се играта натпреварите во фудбалскиот Куп на Македонија во младински конкуренции. Со ждрепката одржана во Фудбалска федерација на Македонија,...

Македонија и Летонија (У19) одиграа без победник 1-1

Младата репрезентација на Македонија до 19 години со еден освоен бод и постигнат гол, ги заврши квалификациите за Европскиот шампионат. Во последниот натпревар од...

Шведска е далеку подобра репрезентација од Македонија (У21)

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година, го претрпе и четвртиот пораз во квалификациите за ЕП 2025-та. Попладнево на арената „Тодор Проевски“ во Скопје,...

Македонските младинци ги пречекуваат „Викинзите“

Младата фудбалска репрезентацијата на Македонија до 21 година ги продолжува натпреварите во квалификациите за ЕП 2025 година. По минималната победа над аутсајдерот Гибралтар (1:0), избраниците...

Швеѓаните доаѓаат по „одмазда“ за поразот од Македонија во првиот дуел

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година  го одработи последниот официјален тренинг на  арена „Тодор Проески" пред утрешниот дуел со Шведска во квалификациите за пласман...

Заврши сонот за европско за младите македонски фудбалери У19 (ВИДЕО+ФОТО)

Репрезентацијата на Македонија за фудбалери до 19 години го претрпе и вториот пораз во квалификациите за Европското првенство 2025-та година. Македонија попладнево е поразена...

Македонија против Швајцарија во евро-квалификациите (У19)

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 19 година, попладнево ќе го игра вториот натпревар во квалификациите за Европското првенство 2025-година. По поразот од Украина...

Македонија го совлада Гибралтар, за втор триумф во евро-квалификациите

Млатата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година, ја оствариу втората победа во квалификациите за ЕП 2025-та. Во натпреварот од „Ц“ одигран попладнево во...

Македонија е фаворит во дуелот со Гибралтар (У21)

Младинската фудбалска репрезентација на Македонија од 21 година денеска ќе го игра петтиот натпревар во квалификациите за следното Европско првенство. Македонските младинци ќе ја имаат...