недела, 14 април, 2024
Почетна Ракомет Младински (репрезентации | лиги)

Младински (репрезентации | лиги)

Македонските ракометарки (У20) денеска ќе ги добијат противничките за СП во Скопје

Младата женска ракометна репрезентација на Македонија денеска ќе ги одбере своите противници за Светското првенства чиј домаќин ќе биде Скопје. Попладнево во 13 часот ќе...

Македонија против Летонија за крај на евро-квалификациите

Репрезентацијата на Македонија за фудбалери до 19 години, денеска ќе го одигра последниот натпревар во квалификациите за Европскиот шампионат. Во последната трета рунда од групата...

Македонските ракометари денеска на тро-меч

Три машки ракометни репрезентации на Македонија денеска ќе одиграат натпревари во рамките на ЕХФ неделата. Почнувајќи од најмладите, кадетската селекцијата до 18 години која...

Стојановиќ и Танески ги објавија списоците за дуелите со Хрватска и Црна Гора

Двете млади машки ракометни репрезентации на Македонија, младинската и кадетската, претстојното лето ги чека настап на Европските шампионатот. Младинската репрезентација на ракометари до 20 години...

Македонија со балкански ривали и Австрија на Европското првенство

Mашка младинска репрезентации на Македонија, за ракометари до 20 години ги дозна противниците за Европскиот шампионат летово. На првенство во Целје, Словенија (од 10 до...

Македонските кадети немаа среќа при ждрепката за Европското шампионати

Кадетската машка репрезентации на Македонија, за ракометари до 18 години ги дозна противниците за Европскиот шампионат летово. На првенство во Подгорица, Црна Гора, што ќе...

Младите македонски ракометари ги чекаат противниците за Европските шампионати

Две млади машки ракометни репрезентации на Македонија, попладнево ќе ги дознаат противниците за Европските шампионати 2024-та. Имено ,попладнево (15 часот) во просториите на...

Македонските јуниори против Хрватска, а кадетите ќе играат против Црна Гора

Двете млади машки ракометни репрезентации, младинската и кадетската, претстојното лето ги чека настап на Европските шампионатот. Младинската репрезентација на ракометари до 20 години ќе игра...

(ГАЛЕРИЈА) И кадетите на Македонија изборија настап на Европскиот шампионат

Сениорите се првите од трите машки селекции на Македонија кои ќе настапат на Европските ракометни шампионати. Имено, покрај нив уште две млади машки селекции ќе...

Македонија против Косово за потврда и пласман на Европското првенство

Македонската кадетска репрезентација за ракометари до 18 години попладнево игра против врсниците од Косово. Ова е натпревар од „скопската“ група во квалификациите за Европскиот...

Прекинат дуелот Удинезе – Рома, Ендика најверојатно имал срцев удар ...

Натпреварот од 32.коло во италијанската Серија А меѓу Удинезе и Рома беше прекинат во 83.минута откако дефанзивецот Иван Ендика колабираше на теренот. Стоперот од Брегот...