понеделник, 15 јули, 2024
Почетна Ракомет Младински (репрезентации | лиги)

Младински (репрезентации | лиги)

Македонија денеска против Полска во разигрувањето на Европското младинско првенство

Македонската младинската ракометна репрезентација денеска го приложува настапот на Европскиот шампионат во Словенија. Нашите младинци првенството ќе го продолжат првенството со разигрувањето за пласман од...

Македонските младинци „предодредени“ за „пеколниот“ термин

Младинската ракометна репрезентација на Македонија, денеска има слободен ден на Европскиот шампионат во Словенија. По драматичното „реми“ со Австријците, македонските младинци првенството ќе го...

Галевски правеше чуда, а Македонија не го искористи тоа (ВИДЕО)

Младите македонски ракометари не успеаја да ја победат Австрија и да завршат како први во групата на ЕП во Словенија. Македонија имаше и напад...

Штета, големата борба не е крунисана со победа, Македонија одигра „реми“ со Австрија

Младата македонска репрезентација за ракометари до 20 години не успеа да се вброи меѓу осумте најдобри во Европа. Македонските младинци по голема борба не...

Македонија против Австрија за првото место во групата и пласман во ТОП 8

Младинската репрезентација на Македонија денеска ќе го игра третиот натпревар на Европското првенство за ракометари до 20 години. По победата над Црна Гора и...

Македонските младинци покажаа храбро срце и карактер во „ремито“ со Хрватска

Младата репрезентација на Македонија за ракометари до 20 години го одигра вториот натпревар на Европскиот шампионат во Словенија. Во дербито од 2.коло на А...

Македонските младинци на мегдан со „ранетата“ Хрватска

Машката младинска селекција на Македонија за ракометари до 20 години, денеска ќе го одигра вториот натпревар на Европскиот шампионат во Словенија. Откако вчера убедливо ја...

Македонските младинци победнички го почнаа Европскиот шампионат (ВИДЕО)

Младинската машка репрезентација на Македонија за ракометари до 230 години со победа го започна Европското првенство. На шампионатот што се одржува во Цеље, Словенија,...

Македонските младинци го почнуваат настапот на Европскиот шампионат

Машката младинска репрезентација на Македонија за ракометари до 20 години денеска го почнува својот настап на Европскиот шампионат во Словенија. На првенството во Целје, 24-те...

Македонските младинци со четири победи пред стартот на Европскиот шампионат

Младинската репрезентација на Македонија, во позитивна и победничка атмосфера ќе го чека стартот на Европското првенство. Селекцијата на ракометари до 20 години, со четири...