четврток, 28 септември, 2023

Домашен

(ВИДЕО) Радевски и донесе победа на Струга Т.Л. во „езерското“ дерби

Попладнево во Охрид се одигра заостанат натпревар од 4.коло во ПМФЛ. Првото официјално „езерско дерби“ се одигра на стадионот „Билјанини Извори“ во Охрид. Во него актуелниот...

ФК Вардар: ДОСТА БЕШЕ!!!

Вардарци повеќе нема да молчат!? Од таборот на најтрофејниот македонска фудбалски клуб за утре најавуваат прес конференција. На истата како што најавуваат, јавноста ќе биде запознаена...

Воска спорт го пречекува шампионот Струга Т.Л.

Во Првата македонска фудбалска лига денеска ќе се одигра еден натпревар. Тоа е заостанатиот  дуел од 4.коло меѓу Воска спорт и Струга Трим Лум. Овој...

Вардар – Македонија ЃП во осминафиналето на Купот

Попладнево во ФФМ со ждрепка беа одредени двојките за втората рунда во Купот на Македонија. Извлекувањето го донесе дуелот на бранителот на трофејот, Македонија Ѓорче...

(ВИДЕО) Дербито во Струмица без победник, Гостивар последната позиција му ја препушти на Вардар

Во Првата македонска лига денес се одиграат сите шест натпревари од осмото коло. Продолжува кризата кај Брера Струмица. Четврт натпревар по ред каде што струмичани...

Марио Врдољак: Ќе бараме три бода за да се вратиме во колосек

Дерби натпреварот од 8.коло во ПМФЛ ќе се игра во Струмица каде Брера го преслекува Силекс.  Струмичани се на делба на првото место со Шкендија,...

Игор Алексовски: Струга не е нé поубедлива

Еден од поинтересните натпревари што ги носи осмата рунда во ПМФЛ е дуелот во Струга.  Таму кај шампионот Струга Трим Лум гостува скопски Работнички. Иако „романтичарите“...

Брера – Силекс е дербито на колото, лидерот Шкендија ја дочекува Македонија ЃП

Во Првата македонска фудбалска лига денес ќе се одигра осмото коло. Сите шест натпревари ќе се одиграат со почеток од 15 часот. Најинтересен ќе биде...

Разиграниот Кожуф на гости кај Беса, Пелистер на поправен со Караорман

Во Втората македонска фудбалска лига денес ќе се одигра 6-тото коло. Сите 8 натпревари ќе се одиграат денес со почеток од 15 часот. Екипата на...

(ВИДЕО) Фаворитите ја оправдаа улогата и се пласираа во осминафиналето на купот

Попладнево беа одиграни натпреварите од првата, 1/16-финална, рунда во фудбалскиот Куп ма Македонија. Фаворитите ја оправдаа улогата, и се пласираа во осминафиналето.  Прволигашите Брегалница, Шкупи, Воска...

(ВИДЕО) Џирона го „нанижа“ и Виљареал за 1.место во Ла Лига

Екипата на Џирона продолжува позитивно да ги изненадува љубителите на фудбалот во Шпанија., Откако тимот од Каталонија вечерва го совладаа Виљареал на гости со 2:1...