среда, 27 септември, 2023
Почетна Спорт+ Авто-Мото

Авто-Мото

(ВИДЕО) Марко Безеки славеше на историската прва трка за ГН на Индија

Италијанецот Марко Безеки е победник на првата историска Мото ГП трка што се возеше во Индија на патеката Буда. Пуленот на легендарниот Валентино Роси...

Верстапен до нова победа, Ред Бул до титулата

Актуелниот првак Макс Ветстапен ја оствари 13-тата победа сезонава во Формула 1 шампионатот.  Холанѓанецот повторно им се врати на победите, откако утринава беше најбрз на...

(ВИДЕО) Мартин донесе нова спринт победа за Прамак Дукати во Индија

Шпанецот Хорхе Мартин од Прамак Дукати победи на првата спринт трка на патеката „Буда“ во Индија. Мартин славеше пред шампионот Франческо Бањаја и повратникот на...

Макс Верстапен ќе стартува од пол позицијата на легендарната Сузука во Јапонија

Нова пол позиција за актуелниот лидер, возачот на Ред Бул, Макс Верстапен на патеката Сузука за ГН на Јапонија. За Верстапен кој немаше конкуренција денеска...

(ВИДЕО) Пол позиција за Безеки на индиското гранд при

Марко Безеки од ВР46 тимот на на Дукати утре ќе стартува од пол-позицијата на 13-тата трка од Мото ГП шампионатот што ќе се вози...

Игор Стефановски – Иџе, е повторно европски шампион

Игор Стефановски - Иџе, по трет пат во својата кариера стана европски шампион во автомобилизам. Стефановски денеска на последната трка во Бузет, Хрватска, триумфираше на...

Конечно падна доминацијата на Ред Бул. Саинц и Ферари перфектни во Сингапур

Возачот на Ферари, шпанецот Карлос Саинц го комплетираше перфектниот на патеката Марија Беј за ГН на Сингапур. На тој начин е прекината доминацијата на Ред...

Саинц и Ферари со нова пол позиција, Ред Бул разочара во Сингапур!

Шпанскиот Ф1 пилот на Ферари, Карлос Саинц ја освои пол-позицијата на патеката Марина Беј што се вози за ГН на Сингапур. Ферари досега доминира на...

(ВИДЕО) Им се насмевнували нова пол позиција на Ферари и во Сингапур?

Возачите на Ферари, Шарл Леклер и Карлос Саинц беа најбрзи на двата слободни тренинзи на патеката Марина Беј за Големата награда на Сингапур. На првиот...

(ВИДЕО) Мартин славеше во Сан Марино за перфектен викенд на Прамак Дукати

Шпанецот Хорхе Мартин од тимот на Прамак Дукати, победи на патеката ,,Марко Симончели, за ГН на Сан Марино. На тој начин тој го комплетираше совршениот...

ФК Вардар: ДОСТА БЕШЕ!!!

Вардарци повеќе нема да молчат!? Од таборот на најтрофејниот македонска фудбалски клуб за утре најавуваат прес конференција. На истата како што најавуваат, јавноста ќе биде запознаена...