среда, 27 септември, 2023

Домашен

Голден Арт со промени со стручниот тим

По три одминати кола во ракометара Супер лига, доаѓа првата промена во „струката“. Од екипата на Голден Арт информираа дека Владимир Глигоров во иднина ќе...

Бутел се израдува на првата победа сезонава

Со натпреварот одигран попладнево во Скопје, меѓу Мулти Есенс и Бутел Скопје комплетирано е 3.коло во Супер лигата. Во дуелот на двете екипи кои ги...

Вардар лесно го совлада тимот на Скопје

Во второто коло од женската Супер лига екипата на Скопје го пречека тимот на Вардар. Вардарки лесно стигнаа до победата, славејќи со 35:19. Се играше израмнето...

(ВИДЕО) Алкалоид рутинирано до третата суперлигашка победа

Македонскиот вицепрвак Алкалоид ја забележа третата победа во суперлигашката конкуренција. Во натпревар од 3.коло на „А“ групата одигран во Автокоманда, Алкалоид го победи Еурофарм Пелистер...

Вардар и Охрид ја потврдија фаворитската улога

Ракометарите на Вардар и Охрид ја оправдаа фаворитската улога и забележаа убедливи победи во натпреварите од 3.коло на Супер лигата. Вардарци во натпревар од „А“...

Третото коло од Супер лигите во три дена

Ракометните возбудувања во Супер лигите ќе продолжат со дуелите од третото коло, а ќе се играат во текот на трите дена (сабота-недела-понеделник). Во двете групи...

Еурофарм Пелистер очекувано подобар од Мулти Есенс

Македонски шампион Еурофарм Пелистер, дури во петтиот свој натпревар сезонава се израдуваа на првата победа. Откако пелистерци два пати беа совладани од Вардар во Супер...

Еурофарм Пелистер против Мулти Есенс ќе ја брка првата победа сезонава

Можеби звучи помалку неверојатно, но е вистинито. Актуелниот македонски шампион Еурофарм Пелистер, дури во петтиот свој настап ќе ја брка првата победа во новата сезона. Пелистерци...

Борко Ристовски: Никогаш не го отпишувајте Вардар

Вардар повторно се радуваа на победа над „лутиот“ ривал Еурофарм Пелистер. По Супер купот сега и во Супер лигата во првиот овосезонски дуел.  Имаат право...

(ГАЛЕРИЈА) Стоилов со Вардар 2:0 против Е. Пелистер

Ракометарите на Вардар уште еднаш во новата сезона беа подобри од актуелниот првак Еурофарм Пелистер.  По освоениот трофеј во Супер купот, вардарци го добија и...

Ѓорческа ја надмудри Унгарката Јаниоткако спаси четири меч топки

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа по голема борба во меч од втората рунда кој траеше без малку три часа (2 часа и 53 минути)...