среда, 27 септември, 2023
Почетна Фудбал

Фудбал

Радевски и донесе победа на Струга Т.Л. во „езерското“ дерби

Попладнево во Охрид се одигра заостанат натпревар од 4.коло во ПМФЛ. Првото официјално „езерско дерби“ се одигра на стадионот „Билјанини Извори“ во Охрид. Во него актуелниот...

ФК Вардар: ДОСТА БЕШЕ!!!

Вардарци повеќе нема да молчат!? Од таборот на најтрофејниот македонска фудбалски клуб за утре најавуваат прес конференција. На истата како што најавуваат, јавноста ќе биде запознаена...

Воска спорт го пречекува шампионот Струга Т.Л.

Во Првата македонска фудбалска лига денеска ќе се одигра еден натпревар. Тоа е заостанатиот  дуел од 4.коло меѓу Воска спорт и Струга Трим Лум. Овој...

(ВИДЕО) Барселона два пати имаше негатива против Мајорка

Екипата на Барселона очекуваше многу повеќе од кај Мајорка во 7.коло од Ла Лига, а едвај освои бод. Барса два пати имаше негатива,  во...

Вардар – Македонија ЃП во осминафиналето на Купот

Попладнево во ФФМ со ждрепка беа одредени двојките за втората рунда во Купот на Македонија. Извлекувањето го донесе дуелот на бранителот на трофејот, Македонија Ѓорче...

Партизан и Црвена Звезда нема да играат утре

Инцидентите во Косово, кои резултираа со загинати и тридневниот ден на жалост во Србија, се причините за одложувањето на спортски настани во Србија. Меѓу нив...

Динамо Загреб го чека „пекол“ во Сплит

Голема фудбалска еуфорија владее во Хрватска, а причината е вечното дерби меѓу Хајдук и Динамо Загреб. Пристојниот викенд на „Пољуд“ во Сплит гостува лутиот загрепски...

Карло Анчелоти: Би било премногу да впериме прст кон Модриќ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти се осврна поразот на неговиот тим од Атлетико Мадрид. Тој рече дека целиот тим одиграл лошо и дека нема...

Ѓоковиќ: Колку играчи навистина живеат од тенисот? Тоа е неуспех за овој спорт!

Претседателот на здружението за заштита на правата на тенисерите (ПТПА), Новак Ѓоковиќ  зборуваше за програмата „Baseline“. Таа се однесува за помош на пониско рангираните тенисери,...

(ВИДЕО) Атетико го доби Реал во мадридското дерби

Големото мадридски дерби меѓу Атлетико и Реал ги оправда очекувањата и на најпребирливите љубители на фудбалот.  Исполнет со голови, шанси, дуели и многу борба, натпреварот...

Александар Јовиќ: Прашање е на време кога ќе ја оствариме првата...

Македонскиот првак Еурофарм Пелистер го претрпе третиот пораз во Лигата на шампионите. Иако загубија од големиот фаворит Кил, сепак пелистерци не разочараа со играта. Тренерот Александар...