СП 2025

Светското првенство 2025 – мажи

Пуштени во продажба картите за ракометниот Мундијал

Македонските ракометари и следната зима ќе бидат дел од светската елита. Македонија ќе игра на Мундијалот 2025-та што се одржува во три земји. Среќата ни...

Кирил Лазаров: Имаме добри спомени од Вараждин и се надевам дека повторно ќе биде...

По ждрепката за ракометниот Мундијал 2025-година селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров со прв коментар. Македонија на СП ќе игра во групата Д против...

Вараждин ќе биде „окупиран“ од македонската „Фаланга“ најмалку 10 дена (ГАЛЕРИЈА)

На македонските ракометари, но и навивачи, им се насмевна среќата на денешната ждрепка за Светското првенство 2025-та. Македонија ќе игра во Вараждин, на 29-тиот...

На Македонија и се насмевна среќата, ќе игра во Вараждин на Светското ракометно првенство...

Ракометната репрезентација на Македонија го доби противниците за 29-тото Светско првенство. На денешната ждрепка одржана во Загреб, Македонија за противници во првата групна фаза ги...

Македонија од трет шешир ја чека ждрепката за Мундијалот и се надева на група...

Светската ракометна федерација (ИХФ) ги потврди шеширите од кои ќе биде извршена ждрепката за Светското ракометното првенство во 2025 година. Македонија ќе биде во...

ВИДЕО И ФОТО ЗА ДОБРА НОЌ !!! ...

МАКЕДОНИЈА ПОВТОРНО ЌЕ БИДЕ ДЕЛ ОД СВЕТСКАТА РАКОМЕТНА ЕЛИТА !!!РАДУВАЈ СЕ МАКЕДОНИЈО 🇲🇰 🇲🇰 🇲🇰

Кирил Лазаров: Дури не се сопреме и паднеме, не знаеме да цениме

Македонија повторно ќе биде дел од светската ракометна елита. Избраниците на селекторот Кирил Лазаров јуначки надополнија седум голови негатива и со голема победа ги...

Борбената Македонија на уште едно Светско првенство (ВИДЕО)

Македонија во реванш дуелот од баражот за Светското првенство ја совлада селекцијата на Фарски острови со 34:26 (19:15) и по деветти пат успеа да...

Македонските ракометари „ќе бркаат“ седум негатива пред полна сала

Ракометната репрезентација на Македонија вечерва од 19 часот е пред голем предизвик. Потребна е победа за да се надополни негативата од седум голови (27:34)...

Кирил Лазаров: Не губиме надеж и ќе веруваме до крај, потребна е поддршка од...

Машката ракометна репрезентација на Македонија претрпе убедлив пораз на гостувањето кај Фарски Острови (34-27) во првиот бараж дуел. Седумте гола негатива ја отежнуваат мисијата на...