понеделник, 22 јули, 2024

Футсал

Футсал селекцијата на Македонија до важна победа над Шведска

Футсал репрезентацијата на Македонија славеше победа над Шведска во последниот натпревар од претквалификациите за Светското првенство. „Црвено-жолтите“ им се реваншираа на „Викинзите“ за поразот (2-5)...

Македонската футсал репрезентација домаќин на Шведска

Футсал репрезентацијата на Македонија вечерва ќе го одигра последниот натпревар од квалификациите за Светското првенство. „Црвено-жолтите“ ја пречекуваат репрезентацијата на Шведска, од која во првиот...

(ВО ЖИВО) Македонија гостува кај Италија

Футсал репрезентацијата на Македонија вечерва од 20:30 часот го игра третиот натпревар од квалификациите за Светското првенство. „Црвено-жолтите“ гостуваат кај селекцијата на Италија. Нашата...

Скендеровски го објави списокот за дуелите со Италија и Шведска

Футсал репрезентацијата на Македонија на почетокот на март ќе одигра два натпревари против Италија и Шведска во рамките на групата 10 од квалификациите за...

(ВИДЕО) Македонија (У19) не успеа да се пласира во главните квалификации за ЕП во...

Младата футсал селекција на Македонија до 19 години, пропушти голема шанса да обезбеди пласман во главната фаза од квалификациите за Европското првенство. На претквалификацискиот турнир...

Голема шанса за младата футсал селекција на Македонија (У19)

Дуел против Косово за 1-то место Младата футсал селекција на Македонија до 19 години, попладнево го игра вториот натпревар од Ц претквалификациската група, преку која...

(ВИДЕО) Велемајсторски голови на македонските футсалци

На Анчевски и Русевски може да им завидат и поискусните Два брилијантни голови постигнаа нашите млади футсал репрезентативци, во натпреварот од претквалификациите со Германија, што...

Футсал селекцијата(У19) на Македонија одигра 3-3 со Германија

Македонската футсал репрезентација до 19 години, одигра без победник 3-3 со врсниците од Германија, во првиот меч од турнирот во Скопје, преку кој се...

(ГЛЕДАЈ ВО ЖИВО) МАКЕДОНИЈА – ГЕРМАНИЈА

Македонската млада футсал селекција до 19 години го игра првиот натпревар во претквалификациите за Европскиот шампионат. Во СЦ „Јане Сандански“ нашите млади футсалци за...

Футсал: Македонија до 19 години против Германија и Косово

Македонската футсал репрезентација до 19 години во наредните три дена (19 до 21 јануари) ќе ги игра натпреварите против Германија и Косово од претквалификациите...