среда, 27 септември, 2023
Почетна Ракомет ЕХФ ЛИГА НА ШАМПИОНИ

ЕХФ ЛИГА НА ШАМПИОНИ

Александар Јовиќ: Прашање е на време кога ќе ја оствариме првата победа во ЛШ

Македонскиот првак Еурофарм Пелистер го претрпе третиот пораз во Лигата на шампионите. Иако загубија од големиот фаворит Кил, сепак пелистерци не разочараа со играта. Тренерот Александар...

(ВИДЕО) Еурофарм Пелистер го изнамачи фаворизираниот Кил

Ракометарите на Еурофарм Пелистер го одиграа најдобриот свој натпревар во Лигата на шампионите, но повторно се поразени. Во натпревар од 3.коло на А групата, одигран...

Еурофарм Пелистер домаќин на гигантот Кил

Ракометарите на македонскиот првак Еурофарм Пелистер попладнево ќе го играат третиот натпревар во Лигата на шампионите. Во Битола, гостува европскиот гигант Кил. Јасно е дека германскиот...

Урош Борзаш: Да извлечеме добар резултат, ако тоа е возможно

Македонскиот првак Еурофарм Пелистер утре ќе го одигра третиот натпревар во Лигата на шампионите. Пелистерци пред домашните навивачи во Битола, ќе го угостат германскиот гигант...

Александар Јовиќ: Пелистер допрва ќе расте

Двете врзани победи во домашното првенство, полека ја враќаат самодовербата во редовите на македонскиот првак Еурофарм Пелистер. Тоа меѓу останатото го напоменат тренерот Александар Јовиќ на...

Пелистерци го пречекуваат Кил, започнува продажба на картите

Нема пауза за македонскиот ракометен првак Еурофарм Пелистер. По двата врзани натпревари во домашното првенство, во кои пелситерци се израдуваа на првите овосезонски победи, зелено-белите...

(ВИДЕО) Митревски и Кизиќ во ТОП5 одбрани

Македонските репрезентативни голмани Никола Митревски и Марко Кизиќ се во изборот на ЕХФ, на ТОП 5-те одбрани. Во натпреварите од 2.коло на Лигата на шампионите,...

(ВИДЕО) Нов пораз на Еурофарм Пелистер

Македонскиот првак Еурофарм Пелистер го претрпе и вториот пораз во Лигата на шампионите.  На гостувањето во Данска кај Алборг, пелистерци се поразено со 38-23.  Пелистер добро...

Еурофарм Пелистер на тешко гостување во Данска

Македонскиот првак Еурофарм Пелистер вечерва ќе го одигра вториот натпревар во Лигата на шампионите. Во рамките од 2.коло на А групата, пелистерци гостуваат во Данска...

Андреас Нилсен: Сите знаеме колку е силен Алборг

Андреас Јохан Нилсен новајлијата во тимот на Еурофарм Пелистер, сигурно најдобро го познава квалитетот на Алборг, следниот противник на битолчани во Лигата на шампоните. На...

(ВИДЕО) Џирона го „нанижа“ и Виљареал за 1.место во Ла Лига

Екипата на Џирона продолжува позитивно да ги изненадува љубителите на фудбалот во Шпанија., Откако тимот од Каталонија вечерва го совладаа Виљареал на гости со 2:1...