понеделник, 22 јули, 2024
Почетна Ракомет ЕХФ ЕВРОПСКА ЛИГА

ЕХФ ЕВРОПСКА ЛИГА

Вардар против Порто и два квалификанти во за ЕХФ Европска лига

Ракометарите на Вардар ги добија дел од противниците за новата сезона во ЕХФ Европската лига. Вардарци се сместени во Ф група, во која сигурно ќе...

Вардар ќе ги дознае противниците за ЕХФ Европска лига

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар денеска ќе ги дознае противниците за ЕХФ Европската лига. Вардарци ќе ги прескокне квалификациите и директно ќе играат во групната...

Ѓорче Петров во Европската лига, а Чаир и Металург А. во Европскиот Куп го...

Трите екипи кои ќе ја преставуваат Македонија во женска конкуренција, на европската ракометна сцена ги добија своите противници. Актуелниот шампион Ѓорче Петров ќе игра...

Вардар директно во групната фаза на ЕХФ Европската лига

Ракометарите на Вардар ќе играат во групната фаза на ЕХФ Европската лига. Ова го потврдија од ЕФХ. Вардарци лани немаа среќа бидејќи во квалификациите...

Раул Гонзалес: На Пелистер му посакувам најдобро

Фаворитот Париз Сент Жермен славеше очекувана и убедлива победа над Еурофарм Пелистер во 11.коло од Лигата на шампионите.  Екс македонскиот селектор, а сега тренер на...

Кирил Лазаров: Пресреќен сум што победивме, сега знам кои се нашите можности за во...

Ракометарите на Алкалоид победнички го завршија своето деби во ЕХФ Европската лига. Алкалоид славеше во последниот меч од својата дебитантска сезона, совладувајќи ја шпанската...

(ВИДЕО) Алкалоид одигра брилијантно за крај на европската сезона

Македонскиот вицешампион Алкалоид со победа го заокружи својот настап во ЕХФ Европската лига. Во натпреварот од последното 6.коло на Ц групата одигран вечерва во Скопје,...

Алкалоид посакува победа во последниот натпревар во европската лига

Македонскиот вицешампион Алкалоид со дуелот со шпанскиот тим Логроњо Ла Риоха ќе ја заокружи својата дебитантска сезона на европската сцена. Алкалоид попладнево пред своите симпатизери...

(ВИДЕО) Војводина сепак пресилна за Алкалоид

Македонскиот вицепрвак Алкалоид го претрпе и четвртиот пораз на европската сцена. Во мeчот од 5.коло на Европската лига, Алкалоид во Нови Сад загуби од...

Алкалоид гостува во Нови Сад кај Војводина

Македонскиот вицепрвак Алкалоид денеска ќе го одигра претпоследниот натпревар од дебитантската сезона на евро-сцената.  Избраниците на Кирил Лазаров во Нови Сад и гостуваат на Војводина...