Почетна Фудбал Репрезентација

Репрезентација

Тихомир Костадинов: Мора да ја подигнеме самодовербата (ВИДЕО)

Македонија не успеа да „извлече“ позитивен резултат на гостувањето во Чешка. Поразот од 1:2 секако е болен, иако се работи за контролен, пријателски натпревар....

Милевски без коментар за двата сомнителни пенали (ВИДЕО)

Селекторот на македонската фудбалска селекција Благоја Милевски ги изнесе првите впечатоци по натпреварот со Чешка.  Македонија загуби од Чесите со 1-2 со два сомнителни пенали,...

Чешка со два пенали ја победи Македонија (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија е поразена од Чешка со 1-2 во контролниот натпревар одигран во Храдец Кралове. Чесите беа поконкретни, но не и...

Бојан Миовски неизвесен за дуелот со Чешка

Голгетерот на шкотскиот Абердин, Бојан Миовски е неизвесен за денешниот натпревар меѓу Македонија и Чешка. Имено попладнево (18 часот) во Храдец Кралове, Чешка...

Македониjа денеска ќе „спарингуваат“ со Чесите пред нивниот настап на ЕП

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија, попладнево ќе има нов тест. Избраниците на селекторот Благоја Милевски се во Храдец Кралове каде ќе го одиграат пријателскиот натпревар...

Македонските фудбалери отпатуваа за Чешка (ГАЛЕРИЈА)

Фудбалска репрезентација на Македонија, попладнево отпатува за Чешка. Македонија ја очекува контролен натпревар со чешката селекција, за која тој дуел е последен пред настапот...

Mакедонските фудбалери попладнево патуваат за Чешка

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија, денеска патува Чешка каде во понеделник ќе одигра контролен натпревар. За македонската репрезентација овој дуел е во рамките од подготовките...

Босанците подобри од младите македонски фудбалери

Младата фудбалска репрезентација на Македонија е поразена од соодветната селекција на Босна и Херцеговина. На контролниот, пријателски натпревар Босанските младинци (У21) славеа со 2-1....

Македонија со 4-2 ја совлада Молдавија (ВИДЕО)

Женската фудбалска репрезентација на Македонија ја забележа втората победа во европските квалификации. Nа гостувањето кај Молдавија, Mакедонија славеше со 4-2. Oдлично почнаа натпреварот за...

Македонија и Молдавија повторо во меѓусебен дуел

Женската фудбалска репрезентација на Македонија, попладнево ќе го игра четвртиот натпревар во квалификациите за ЕП 2025-година во Швајцарија. Во рамките на Ц конкуренцијата, а во...

Ексклузивно видео од инцидентот во Хамбург – Застрелувањето на хулиганот кој...

Во Хамбург, пред почетокот на натпреварот Холандија и Полска, е спречен голем инцидент. Имено локалната полиција спречила голем инцидент, застрелувајќи едно лице. Засега не идентификуваниот насилник,...