Почетна Фудбал Репрезентација

Репрезентација

Македонија ќе одигра два контролни натпревари против Грузија

Женската фудбалска репрезентација на Македонија денеска во Скопје, ги започна мини подготовките натпреварите пропив Грузија. Македонските фудбалерки во Тбилиси, ќе одиграат два натпревари против Грузија. Првиот...

Македонија со пад од три места на ФИФА листата

Светската фудбалска федерација (ФИФА) го објави најновото рангирање, на кое најдобрата македонска репрезентација бележи пад. Македонските фудбалери немаа активности во изминатиот период, во кој...

Македонија почнува и завршува со Фарските острови

Македонската фудбалска репрезентација вчера на ждрепката во Париз, ги дозна противниците за новото издание на Лигата на нациите. Македонија ќе игра во третата квалитативна...

Македонија ги дозна противниците за Лигата на нациите

Македонската фудбалска репрезентација ги дозна противниците за новото издание на Лигата на нации. Ждрепката одржана во Париз на Македонија и ги донесе за ривали селекциите...

Македонските фудбалери денеска ќе ги дознаат противниците во Лигата на нациите

Македонската фудбалска репрезентација попладнево ќе ги дозна противниците за новото издание на Лигата на нации. Во Париз од 18 часот е закажана ждрепката. Македонските фудбалери и...

Македонија ќе гостува во Прага на Чешка

Фудбалската федерација на Македонија постигна договор за одигрување на контролен натпревар помеѓу македонската А репрезентација и селекцијата на Чешка. Чешка и Македонија ќе се...

Македонија ќе игра против Хрватска

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација ќе одигра контролен, пријателски натпревар со селекцијата на Хрватска. Ова денеска го потврдија со Фудбалската федерација на Македонија, од каде информираат...

ОФИЦИЈАЛНО: Благоја Милевски останува селектор на најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија

Фудбалската федерација на Македонија со одлука на Управниот одбор го продолжи договорот со селекторот на македонската А репрезентација, Благоја Милевски. Милевски останува на селекторската функција...

Македонија годината ја завршува на 65-место

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација, календарската 2023-та ја завршува на 65.место на ФИФА листата. Последното рангирање не донесе никакви промени за репрезентацијата на Македонија. Како и...

(ВИДЕО) Македонските фудбалерки заслужија победа над Бугарија

Најдобрата женска фудбалска репрезентација на Македонија попладнево го одигра последниот натпревар во Лига на нации. На дуелот во Софија, а во натпревар од последното 4-тото...

Вардар немоќен во Тетово, во Кратово и Чаир „нули“, еврогол на...

Во Првата македонска фудбалска лига, попладнево беа одиграни сите натпревари од 21-то коло. Два дуели го понесоа приматот дерби. Во Тетово, Шкендија го...