понеделник, 22 јули, 2024
Почетна Спорт+ Боречки вештини

Боречки вештини

Владимир Егоров e наш „таен“ адут за олимписки медал

Македонски репрезентативец во борење, Владимир Егоров, за прв пат во кариерата ќе настапува на Летните олимписки игри. Егоров кој е носител на повеќе медали од...

Олимпијадата е исполнување на детскиот сон за Еди Шерифовски

На олимписките борилишта во Париз, Македонија ќе има седуммина свои спортисти. Меѓунив ќе биде и мадиот и амбициозен џудист Еди Шерифовски за кого Олимпијадата...

Милјана Рељиќ ќе се обиде да донесе нов олимписки медал на македонското таеквондо

Македонија повторно ќе има свој адут во таеквондо на Олимписките игри, сега во Париз. Откако пред три години Дејан Георгиевски ја израдува нацијата со...

Еди Шерифовски е пeтиот македонски спортист на ОИ во Париз

Петтиот македонски спортист на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз ќе биде џудистиот Еди Шерифовски.  Ова утринава го потврдија од Македонскиот олимписки комитет (МОК) кој...

Борачот Егоров ќе биде четвриот македонски спортист на ОИ во Париз

На неполн месец, прес почетокот на Летните Олимписки игри во Париз, Македонија го доби својот четврти претставник. Тоа ќе биде борачот Владимир Егоров, информираат...

Милијана Релиќ втор макеоднски учесник на ЛОИ во Париз 2024

Таквондистката Милјана Релиќ е вториот претставник на Македонија на Олимписките игри во Париз летово. Ова пред малку го потврдија од Макеоднскиот Олимписки Комитет (МОК). Мила...

Марија Димовска е балканска шампионка

Македонија веќе освои еден златен медал на Балканското првенство што се одржува во Подгорица, Црна Гора. На првенството на кое Македонија е претставувана од...

Фјури против Усик, за обединување на титулите

Вечерва во Ријад, Саудиска Арабија, ќе се случи долго очекуваниот боксерски спектакл. На настанот именуван како „Огнениот ринг“, ракавиците ќе ги вкрстат шампионите Тајсон...

Македонија остана без норма во борење за Олимпијадата во Париз

Ниту еден од македонските борачи не успеа да обезбедат норма за настап на Летните Олимписките игри во Париз што ќе се одржат летово. Последната шанса...

Егоров и Нуров имаа нова шанса за Олимпијадата во Париз

Последен ден и последна шанса за македонските борачи да обезбедат настап на Олимписките игри во Париз што ќе се одржат летово. Во Истанбул се...