ОДБОЈКА ЕП – МАЖИ (ГРУПА ВО СКОПЈЕ)

МАКЕДОНСКИТЕ ОДБОЈКАРИ
ДОМАЌИНИ НА ГРУПАТА Ц
НА ЕВРОПСКИОТ ШАМПИОНАТ

Од 28 август до 16 септември, во Италија, МАКЕДОНИЈА, Израел и Бугарија ќе се играат натпреварите на Европското првенство за одбојкари.
Македонија, односно Скопје, ќе биде домаќин на дуелите од Ц групата. Црвено-жолтите за противници ќе ги имаат: Данска, Црна Гора, Полска, Холандија и Чешка, со кои ќе играат редоследно.
Распоред на натпреварите на Македонија на ЕП во Скопје (Ц група):
30.08.2023 МАКЕДОНИЈА – Данска         3 : 1
02.09.2023 МАКЕДОНИЈА – Црна Гора    3 : 0
03.09.2023 МАКЕДОНИЈА – Полска         0 : 3
05.09.2023 МАКЕДОНИЈА – Холандија    0 : 3
06.09.2023 МАКЕДОНИЈА – Чешка          0 : 3
ОСМИНАФИНАЛЕ
09.09.223 МАКЕДОНИЈА – ИТАЛИЈА 0 : 3
Комплетен распоред на натпреварите во СЦ „Борис Трајковски“ ОВДЕ

Сите актуелности поврзани со Европското првенство можете да ги следите со клик овде (линк)

The event is finished.

Ознаки:

Дата

28 Авг 2023 - 09 Сеп 2023
Завршено

Време

16:00
Категории