понеделник, 4 март, 2024

РАКОМЕТ | КУП НА МАКЕДОНИЈА

▶ Eкипите на Куманово во женска и Вардар во машка конкуренција се бранители на трофеите во Купот на Македонија.
▶ На завршниот турнир во Охрид, ракометарките на Куманово во драматична заврница го совладаа Вардар со 31-30.
▶ Затоа пак ракометарите на Вардар се израдуваа на трофејот совладувајќи го лутиот ривал Еурофарм Пелистер со 26-25.

Познати се сите 16-екипи кои напролет ќе играат во четвртфиналната рунда во машка конкуренција за сезоната 2023/2024.
▶ Четвррфиналната рунда во машка конкуренција ќе се игра на 23 и 24 март
▶ Завршниот фајна-фор на програмата е од 17 до 19 мај

▶ СИТЕ НАТПРЕВАРИ МОЖЕ ДА ГИ ГЛЕДАТЕ ВО ЖИВО ОВДЕ

 • 00

  Дена

 • 00

  Часа

 • 00

  Минути

 • 00

  Секунди

Дата

22 - 24 Мар 2024

Време

18:30

Ознаки

Во живо ▶
Категории