СП КОШАРКА 2023 – МАЖИ

Светското кошаркарско првенство во машка конкуренција годинава се одржува на далечниот исток.
Домаќини ќе бидат, Филипините, Јапонија и Индонезија, а шампионатот ќе започне на 25 август и ќе се игра до 10 септември. Ова е прв Мундобаскет на кој учество ќе земат рекордни 32 земји.
Сите актуелности можете да ги следите овде.
РАСПОРЕД И САТНИЦА НА НАТПРЕВАРИТЕ

The event is finished.

Ознаки:

Дата

10 Сеп 2023
Завршено

Време

14:40
Категории