понеделник, 4 март, 2024

РАКОМЕТ | ЕП 2024 (мажи)

🤾‍♀️ Франција е новиот Европски шампион.
🤾‍♀️ Олимпискиот првак го победи светскиот Данска во финалето на 16.тото првенството што се одржа во Германија.
🤾‍♀️ Репрезентацијата на Македонија со една победа и два порази заврши на 17-то место.
🤾‍♀️ Се за настапите на Македонија може да прочитате овде.

ВИДЕО

The event is finished.

Ознаки:

Дата

28 Јан 2024
Завршено

Време

15:00 - 19:45
Категории