РАКОМЕТ МАЖИ | МАКЕДОНИЈА НА ЕП 2024

🤾‍♀️ Машката македонски ракометна репрезентација ја очекува нов настап на Европскиот шампион од 10 до 28 јануари во Германија
🤾‍♀️ Македонија за противници ги има Франција, Германија и Швајцарија.
🤾‍♀️ Со два порази и една победа Македонија заврѓи како 17-то пласирана
РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ
10 јануари
МАКЕДОНИЈА – ФРАНЦИЈА 39-29
ГЕРМАНИЈА – ШВАЈЦАРИЈА 27-14
14 јануари
ШВАЈЦАРИЈА – ФРАНЦИЈА 26-26
МАКЕДОНИЈА – ГЕРМАНИЈА 25-34
16 јануари
МАКЕДОНИЈА – ШВАЈЦАРИЈА 29-27
ФРАНЦИЈА – ГЕРМАНИЈА 33-30

Standings provided by Sofascore

The event is finished.

Дата

16 Јан 2024
Завршено

Време

18:00 - 20:00
Категории