На завршниот Мастерс што се игра во Торино, Италија, денеска на програмата дуелите од втората рунда во „црвената“ група. 

Во првиот меч, Новак Ѓоковиќ го совлада, Андреј Рубљев во два сета со 5-4 и 6-1 со што Србинот ја оствари втората победа во Торино, а Русинот остана на една.

Во вториот меч, вечерва од 21 часот ќе играат ќе играат Данил Медведев и Стефанос Циципас кои во првата рунда претрпеа порази.

Потсетување дека во „зелената“ група Норвежанецот, Каспер Руд има две победа додека по една остварија Американецот, Тејлор Фриц и  Агуер Алиасиме од Канада, додека Рафаел Надал претрпе два порази.