ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – ВАРДАР

🤾🇲🇰🤾‍♂️ Вардар и Еурофарм Пелистер ќе ја имаат четвртата пресметка во новата сезона.
🤾🇲🇰🤾‍♂️ Вардарци ги добија првите две славејќи во Супер купот, а потоа и во 1.коло од првенството.
🤾🇲🇰🤾‍♂️ Пелистерци го добија дуелот во Битола, но недоволно да премесат бод повеќе од вардарци во плеј-оф разигрувањето
🤾🇲🇰🤾‍♂️ Првиот натпревар од плејофот одигран во Битола, го доби шампонот со 6 гола разлика.

ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 27-21 ВАРДАР (10/02/2024)

The event is finished.

Дата

10 Фев 2024
Завршено

Време

18:00

Ознаки

Во живо ▶
Категории