Големото македонско ракометно „Супер дерби“ меѓу Еурофарм Пелистер и Вардар секогаш носи жештина и емоции.

Така и и на денешниот дул во Битола, во рамките од 1.коло на плејофф конкуренцијата во Супер лигата.

По 15-минути игра тешко му одеше на шампионот. Вардарци постојано ја имаа предноста во своја полза, па тренерот на пелистерци, Бранислав Ангеловски побара тајм-аут.

Ангеловски едноставно збесна …. Дополнителен коментар е излишен.