понеделник, 4 март, 2024

ЃOРЧЕ ПЕТРОВ | ЕХФ ЕВРО КУП (жени)

▶ Трите женски македонски екипи настапуваа во ЕХФ Европскиот Куп.
▶ Во втората квалификациска рунда, своето учество го заврши Куманово и Чаир, кои беа поразени од швајцарскиот Херцогенбуше и холандскиот Венло.
▶ Затоа шампионот Ѓорче Петров лесно стигна до пласман во следната (1/8-финална) рунда. „Лавиците“ убедливо ги добија четирите натпреварит против црногорскиот Тиват, а потоа и белгискиот Ојпен.
▶ Ѓорчепетровки во осминафиналето го минаа и тимот Хазена Кинзварт.
▶ Во четвртфиналето и евентуалното полуфинале ЖРК Ѓорче Петров за противници ќе има екипи од Шпанија.
СИТЕ АКТУЕЛНОСТИ СЛЕДЕТЕ ГИ ОВДЕ

ЕХФ ЕВРОПСКИ КУП – 1/4 финале
10 март 2024 (12.30 часот)
ЕЛЧЕ – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ (прв натпревар)
17 март 2024 (19 часот)
ЃОРЧЕ ПЕТРОВ – ЕЛЧЕ (реванш натпревар)

 • 00

  Дена

 • 00

  Часа

 • 00

  Минути

 • 00

  Секунди

Дата

10 Мар 2024

Време

12:30
Категории