АЛКАЛОИД | ЕХФ ЕВРОПСКА ЛИГА

ДЕБИ НА АЛКАЛОИД НА ЕВРОПСКАТА СЦЕНА
ЕХФ ЛИГА ЕВРОПА

Екипата на РК Алкалоид со освојувањето на второто место во домашното првенство се избори за настап на европската сцена. Алкалоид ќе дебитира во ЕХФ Лига Европа и тоа со директен пласман во групната фаза.  
ЕХФ ЛИГА ЕВРОПА – Ц група:
1 коло – 17.10. АЛКАЛОИД – ВОЈВОДИНА 26-31
2 коло – 24.10. НАТУРХАУС ЛА РИОХА – АЛКАЛОИД 29-29 
3 коло – 14.11. АЛКАЛОИД – СИЛКЕБОРГ 23-31
4 коло – 21.11. СИЛКЕБОРГ – АЛКАЛОИД 35-31
5 коло – 28.11. ВОЈВОДИНА – АЛКАЛОИД 34-29
6 коло – 05.12. АЛКАЛОИД – НАТУРХАУС ЛА РИОХА
Саатницата на одигрување на натпреварите може да ги видите овде или во нашиот календар со настани
Сите актуелности за настапот на Алкалоид на европската сцена следете ги овде.
Standings provided by Sofascore
https://sportplus.mk/2023/11/13/kiril-lazarov-ako-ni-se-ukazhe-shansa-kje-se-obideme-da-ja-iskoristime/

The event is finished.

Дата

05 Дек 2023
Завршено

Време

20:45
Категории