Најдобрата македонска тенисерката Лина Ѓорческа, минатата недела стигна до финалето на фјучерсов во Талин.

Лина и оваа недела е на истото место, и ќе се обиде сега да го освои новиот турнир.

Тетовката денеска го игра мечот од 2.коло, а истиот може да го следите ВО ЖИВО ОВДЕ