Македонските ракометари го играат првиот меч во „Президент купот“ на СП.

По првото полувреме во дуелот со Алжир нашите ракометари имаат убедлива предност од осум голови 19-11.

Она што го одбележа првиот дел секако е голот на Дејан Манасков, а по асистенцијата на голманот Никола Митревски, погодок кој сигурно ќе претендира за еден од најубавите на шампионатот.

Уживајте!!!