понеделник, 4 март, 2024

РАКОМЕТ (Ж) – КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП 2024

🇲🇰🤾‍♀️ Женската сениорска ракометна репрезентација на Македонија во октомври месец ја очекува старт во квалификациите за Европското првенство 2024 година.
🇲🇰🤾‍♀️ Во рамките од групата „5“ Македонија за противници ќе ги има, Шпанија, Литванија и Азербејџан.
🇲🇰🤾‍♀️ Пласман ЕП ќе изборат двете првопласирани репрезентации од осумте групи, како и четири најдобри третопласирани селекции.

СЕ ЗА ЖЕНСКАТА РАКОМЕТНА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА
Standings provided by Sofascore

 • 00

  Дена

 • 00

  Часа

 • 00

  Минути

 • 00

  Секунди

Дата

03 Апр 2024

Време

15:00
Категории