ЕП КОШАРКА – У16 (МАЖИ)

МАКЕДОНСКИТЕ КАДЕТИ
ВО УЛОГА НА ДОМАЌИНИ НА ЕП


Во Скопје 5 до 13 август се играа натпреварите во „А“ дивизијата на Европското првенство за кошаркари до 16 години. Македонската репрезентација со само една победа и шест убедливи порази на крајот заврши последна. 
Така догодина македонските кадети ќе играат во второлигашката „Б“ дивизија.
МАКЕДОНИЈА (Б група)
Македонија–Белгија 63-57
Македонија–Франција
56-113
Македонија–Литванија
52-95
ОСМИНА-ФИНАЛЕ
Македонија-Словенија 65-100
За пласман од 9 до 16 место
Македонија
Летонија 46-57
За пласман од 12 до 16 место
Македонија-Израел
48-71
За пласман на 15 место
Македонија – Белгија 72-90
Сите актуелности како и преносите ВО ЖИВО на македонската репрезентација, може да ги следите овде
СЛОВЕНИЈА – МАКЕДОНИЈА

The event is finished.

Дата

05 - 13 Авг 2023
Завршено

Време

16:00
Категории