Македонската тенисерка Лина Ѓорческа утринава го игра четвртфиналниот меч на фјучрс турнирот во Астана, Казахстан.

Нашата најдобра тенисерка ќе се бори за место во ТОП 4, односно полуфиналето во мечот против Анастасија Тихонова од Русија. 

Настапот на Ѓорческа во четвртфиналето можете да го гледате овде