Кошаркарска репрезентација на Македонија, попладнево во Осло, ќе го игра последниот натпревар во претквалификациите за ЕП 2025 година, против селекцијата на Норвешка.

Веќе подолг период, македонската репрезентативна кошарка ја нема на програмите на ниту една македонска телевизија.

Така ќе биде и во наредниот период, откако Кошаркарската федерација (КФСМ), реши да ја продолжи соработката со регионалната телевизиска станица Спорт Куб.

Така на љубителите на овој спорт кои го не можат да го следат споменатиот канал единствена опција им е натпреварот на македонските кошаркари да го гледаат ВО ЖИВО ОВДЕ.