неполни 15-тина минути до почетокот на премиерниот натпревар на ракометната репрезентација на Македонија на Светското првенство во Полска и Шведска.

Противник на подмладената македонска селекција е топ фаворитот во групата Норвешка.

Ракометарите, но и бројните македонски навивачи, популарната “Фаланга“ полека се загрева за мечот што започнува во 20.30 часот/.