Регионалната ракометна СЕХА лига ќе започне на 25 јануари со дуелот во Нови Сад меѓу Војводина и Нексе.

Од нашите претставници, прв ќе стартува шампионот Вардар и тоа со гостувањето кај Татран Прешов, додека два дена подоцна битолски Еурофарм Пелистер ќе гостува во Нови Сад.

А ГРУПАБ ГРУПА
30.јануари Војводина – Еурофарм Пелистер
02.февруари Нексе Нашице – Еурофарм Пелистер
02.март Еурофарм Пелистер – Војводина
14.март Еурофарм Пелистер – Нексе Нашице
28.јануари Татран Прешов – Вардар 1961
01.февруари Вардар 1961 – Партизан
10.февруари Вардар 1961 – Татран Прешов
28.февруари Партизан – Вардар 1961
**Со клик на групата ќе го видите комплетниот распоред на нашите екипи.