Белградска Црвена Звезда која пред три дена гостуваше во Скопје, кај МЗТ, денеска е домаќин на мадридски Реал во воведниот натпревар од 18.коло на кошаркарската Евролига.

Покрај оваа средба, вечерва се играат и дуелите:

19:00 Црвена Звезда – Реал Мадрид
19:00 Монако – Олимпијакос
20:00 Алба Берлин – Олимпија Милано
20:30 Баерн – Басконија
20:30 Панатинаикос – Фенербахче
20:30 Виртус Болоња – Жалгирис

Преостанатите три средби од ова коло, на програмата се утре:
20:00 Лион Вилербан – Барселона
20:05 Макаби Тел Авив – Партизан
20:30 Валенсија – Анадолу Ефес