Денеска во ,,Јане Сандански” кошарка и за нај пребирливите

Македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром го пречекува актуелното шампион на АБА лигата, белградска Црвена Звезда во натпревар од 14.коло.

Во таборот на аеродромци се свесни за фаворитската улога на противникот, но ветуваат дека и нај пребирливите љубители на кошарката ќе може да уживаат во квалитетна претстава на сино-белите.


Натпреварот што започнува во 17 часот, може да го следите во ЖИВО овде