сабота, 9 декември, 2023

АВСТРИЈА – МАКЕДОНИЈА (У21) пријателска

▶ Репрезентацијата на Македонија до 21 година ги продолжува натпреварите во циклусот квалификации за пласман на ЕП 2025 година во Словачка.
▶ Македонските младинци се во силна конкуренција, во која за противници ќе ги имаат врсниците од: Шведска, Холандија, Молдавија, Грузија и Гибралтар.

Квалификации за ЕУРО 2025 Словачка
16.ноември 2023
МАКЕДОНИЈА – ГРУЗИЈА 0-1
Standings provided by Sofascore
 • 00

  Дена

 • 00

  Часа

 • 00

  Минути

 • 00

  Секунди

Дата

21 Мар 2024

Време

17:00
Категории