КОНФЕРЕНЦИСКА ЛИГА (Квалификации)

Македонскиот првак Струга Трим Лум не успеа да стигне до групната фаза на Конференциската лига. Стружани се лизнаа на последното „скалило“ во двомечот со исландскиот тим Брејдаблик. Со тоа и последниот македонски претставник на европската сцена, го заврши својот настап. Претходно уште во првата и втората квалификациска рунда беа елиминирани, Македонија ЃП, Шкупи и Шкендија.

The event is finished.

Дата

31 Авг 2023
Завршено

Време

18:45
Категории