среда, 27 септември, 2023
Почетна Интервјуа / Изјави

Интервјуа / Изјави

Миленковски: Добро работевме, тоа треба да вроди со плод на Европскиот шампионат

По низата на подготвителни натпревари македонските одбојкари може малку да здивнат. Но, тоа ќе трае кратко бидејќи остануваат само девет дена до стартот на...

(ВИДЕО) Никола Ѓорѓиев не задоволен од резултатите во подготовките

Македонските одбојкари ги одработија последните контроли пред стартот на Европскиот шампионот. Црвено-жолтите со една победа над Египет и два порази од Јапонија и Грција,...

Стојановиќ: Ова е голем успех за целиот тим, но не застануваме овде, ќе се...

На Светското првенство за ракометари до 19 години во Хрватска денеска е слободен ден. Македонската репрезентација со двете победи над Црна Гора и Грузија, обезбеди...

Амбициозен план на новиот член на вардаров спортското семејство

Ви ја претставуваме Теодора Димитровска - тренерот на ЖФК Вардар Вардаровата спортска „фамилија“ добива нов член на семејството. Формиран е женскиот фудбалски тим на Вардар. Вардарки...

Надица Максимовска: Напорно работиме заслужуваме злато!

Надица Максимовска е дел од женската кадетска репрезентација на Македонија. Таа игра на позициите лев и среден бек. Ракометарката на екипата на Скопје, во...

Стојановиќ: Дуелите со Унгарија добро искуство, што нé чека на Мундијалот

Машката кадетска репрезентација на Македонија за ракометари до 19 години, летово ја очекува настап на Светското првенство. Шампионатот во Хрватска ќе се одржи во...

Сара Стефановска: Верувам во својот тим, наше е да го дадеме најдоброто, резултатите ќе...

Во пресрет на Европското првенство ви ја претставуваме Сара Стефановска Сара Стефаноска е млада талентирана ракометарка , која игра на позицијата лев бек. На само...

Мишел Поп Андонов: Секогаш би ја избрал Македонија пред Норвешка

Имаа двојно државјанство, но нема никаква пречка за настап во Македонската репрезентација. Игра на сите надворешни позиции, а секоја година учи од Ивано Балиќ...

(ВИДЕО) Пандев и натаму останува директор на струмичката екипа која е само ребрендирана

Горан Пандев потврди дека и во иднина останува во екипата што тој ја формираше. Сега со нови спонзори и голема финансиска поддршка, како и...

Стефан Петровски: Губевме и по 12:0, а сега сме шампиони

Стефан Петровски има 19 години и моментално е дефанзивец во младинскиот клуб на Македонија Ѓорче Петров. Неговата приказна е пример за посветеност и дисциплина за...

Радевски и донесе победа на Струга Т.Л. во „езерското“ дерби

Попладнево во Охрид се одигра заостанат натпревар од 4.коло во ПМФЛ. Првото официјално „езерско дерби“ се одигра на стадионот „Билјанини Извори“ во Охрид. Во него актуелниот...