Македонскиот репрезентативец Ељиф Елмас даде ексклузивно интервју за Марка.

Во него меѓу другото Елмас говори и за вечерашниот дуел на Лајпциг против Реал Мадрид во Лигата на шампионите.

„Кога играш против Реал многу учиш. Реал секогаш е фаворит.

Но, во денешниот фудбал работи брзо се случуваат. Не победува секогаш фаворитот. Затоа веруваме и ние.

Секогаш излегуваме на терен за да победиме и ако се држиме до планот и даваме 100% ќе успееме.
Ќе видиме што ќе се случува, но нема да им биде лесно.

Победа над Реал е врежана во меморијата на секој фудбалер“, изјави Елмас.

почетокот на дуелот Лајпциг – Реал Мадрид, на „Ред Бул Арената“ е закажан за 21 часот. Ќе добие нашиот репрезентативец шанса од досегашната, останува да видиме.