Помладиот од браќата Бабунски, Дориан Бабунски одлично го започна вториот дел од сезоната во Унгарија, откако денес на натпреварот помеѓу Дебрецен и Залегерсег  погоди за 3-0, резултат кој беше и конечен на крајот.

За Дориан ова е петти гол оваа сезона во петнаестетиот натпревар, со што го надмина учиноког од минатата полусезона (2021/2022), кога на 16 натпревари постигна 4 погодоци.

Со оваа победа Дебрецен по прескокна денешниот противник и со 23 бода се наоѓа на петтата позиција